08 maja 2018 14:57 | Aktualności

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Dnia 27 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęło wniesienie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu Polski. Następnie przedstawiciele wszystkich klas ukazali pozostałym uczniom powagę majowego święta państwowego, sytuację , w jakiej była Polska w trakcie uchwalania Konstytucji, trud i pracę osób zaangażowanych w jej powstawanie, oraz znaczenie tego najważniejszego dokumentu państwowego dla wszystkich Polaków. Wystąpienia dzieci były przeplatane pieśniami chóru pod kierownictwem pani Małgorzaty Husak. Natomiast zwieńczeniem całej uroczystości było odśpiewanie hymnu szkoły oraz przemówienie Pani Dyrektor, która także podkreśliła rangę i znaczenie Ustawy Zasadniczej .

Jak ważny jest dzień 3 Maja dla każdego Polaka, tego chyba wyjaśniać nie trzeba, ale uroczystości takie, jak ta , pokazują jaki jest stosunek młodego pokolenia do patriotyzmu, do historii i do ojczyzny. Ci młodzi ludzie, uczniowie naszej szkoły, stali na baczność podczas Mazurka Dąbrowskiego, Roty, Hymnu Św. Floriana, śpiewali wszystkie te pieśni zachowując należytą powagę. Mało tego – wszyscy tego dnia byli ubrani w stroje galowe ( białe bluzki, koszule i czarne lub granatowe spodnie i spódnice) i przez cały czas uroczystości z uwagą i skupieniem oglądali występy swoich kolegów. Pokazali jak młodzież i dzieci potrafią zachować się podczas świąt państwowych.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie oraz wkład pracy, jaką włożyli w przygotowanie tej uroczystości.

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja