03 maja 2017 15:10 | Aktualności

II Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej  im. Św. Floriana w Rębiszowie  odbył się II Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, tym razem pod hasłem zaczerpniętym z wypowiedzi wybitnego patrioty Józefa Piłsudskiego „Tylko Polsce służę!”. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk – pan Andrzej Jasiński. Wśród tłumnie zebranych gości pojawili się uczniowie ze szkół w Krobicy,  Giebułtowie, Kopańcu oraz oczywiście gospodarze imprezy, czyli uczniowie z Rębiszowa.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu, powitaniu gości i przedstawieniu Jury, wszyscy zebrani obejrzeli prezentację poświęconą majowym świętom narodowym.

Następnie odbyły się potyczki w trzech kategoriach wiekowych: „zerówka”, uczniowie klas  I-III oraz IV-VI. We wszystkich kategoriach pierwsza była recytacja, druga – pieśń.

A oto wyniki:

ODZIAŁ ZEROWY:

POEZJA: I MIEJSCE – Maria Maksymowicz

II MIEJSCE – Anna Pietryka

III MIEJSCE – Amelia Cybulska

PIEŚŃ: I MIEJSCE- Zespół CASPAR z Kopańca

KLASY I – III:

POEZJA: I MIEJSCE – Zuzanna Litwinowicz

II MIEJSCE – Florian Hryciew

III MIEJSCE – Wiktoria Janiszek

PIEŚŃ: I MIEJSCE – Jan Ogiejko

II MIEJSCE – Zespół DRUGOKLASIŚCI z Giebułtowa

KLASY IV – VI :

POEZJA: I MIEJSCE – Julia Wójcik

II MIEJSCE – Andżelika Gorzeń

III MIEJSCE – Wiktoria Szawłowska

PIEŚŃ: I MIEJSCE – Natalia Skiba

II MIEJSCE – Antoni Tarasewicz

III MIEJSCE – Magdalena Stasiowska

Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, organizatorom, sponsorom oraz Komisji Sędziowskiej bardzo dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym, już trzecim, Regionalnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej za rok.