20 marca 2017 18:10 | Aktualności

Wielka Liga Czytelnicza

W marcu zakończyła się pierwsza część konkursu Wielka Liga Czytelników pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie klasy trzeciej:

Florian Hryciew

Zuzanna Litwinowicz

Nikodem Pisarczyk

oraz uczniowie klasy szóstej:

Przemysław Dołęga

Piotr Nadybski.

Uczniowie ci przeczytali po dziesięć książek wybranych z listy sporządzonej przez Organizatora Konkursu. Po przeczytaniu każdej z nich rozwiązywali test, który zawierał pytania dotyczące treści książki, a także pytania interdyscyplinarne. Warunkiem zaliczenia testu było zdobycie min.80% punktów. Wówczas uczniowie otrzymywali „naklejkę sprawności”, którą przyklejali na Kartę Sprawności Czytelniczych. Po zdobyciu wszystkich sprawności przystąpili do testu z kolejnej lektury ( dla dzieci młodszych był to „Rogaś z Doliny Roztoki” M. Kownackiej, a dla starszych „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego), który przeszli pomyślnie , za co otrzymali dyplomy i gratulacje od Organizatora – Stowarzyszenia „Wielkia Liga Czytelników” – oraz od Pani Dyrektor Violetty Segedyn.

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w półfinale konkursu 21-go kwietnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.