13 listopada 2016 11:43 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej, pasowanie na ucznia i nie tylko - oficjalnie mamy nowe boisko!

Dnia 14.10.2016 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Rębiszowie o godz. 10.00 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej powiązana z pasowaniem na uczniów klasy I oraz oficjalnym otwarciem nowo wybudowanego  boiska.

Uczniowie naszej szkoły (z klas I-III) pod kierownictwem pani Małgorzaty Husak i pana Arkadiusza Dołęgi przygotowali humorystyczne przedstawienie dla wszystkich przybyłych nauczycieli, gości i rodziców.

Podczas uroczystego apelu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do pasowania na uczniów. Odbyło się  oficjalne przyjęcie ich do grona społeczności szkolnej.

Do obrzędu przystąpiło czworo dzieci z klasy I:

• Wiktoria Tatomir,
  • Łukasz Przybysz,
  • Mikołaj Wiktorowski,
  • Kacper Surma

Po przedstawieniu pani Dyrektor Violetta Segedyn wręczyła nagrody wszystkim swoim nauczycielom i pracownikom obsługi. Cała Akademia przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia nauczycielom oraz wręczyli im piękne róże. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort.

Następnie pani Dyrektor zaprosiła wszystkich przybyłych gości na drugą część uroczystości, która miała odbyć się na boisku szkolnym.

Już wiadomo, że 14 października na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej, nie tylko dlatego, że jest to Dzień Edukacji Narodowej, ale dlatego, że to właśnie tego dnia nastąpiło długo oczekiwane otwarcie nowo wybudowanego boiska wielofunkcyjnego.

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk - pan Andrzej Jasiński powiedział kilka słów o budowie boiska, i o tym, w jaki sposób zostały pozyskane fundusze na jego realizację. Następnie przystąpiono do uroczystego przecięcia wstęgi.

Ksiądz Zbigniew Pacyniak poświęcił nowe boisko, a uczennice naszej szkoły zatańczyły wszystkim zgromadzonym taniec radości.

Opracowali: uczniowe kl. VI