22 września 2016 09:56 | Aktualności

Sprzątanie Świata

Dnia 16-ego września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Świętego Floriana w Rębiszowie uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Pogoda nie pokrzyżowała planów i pozwoliła od samego rana zabrać się do pracy. Uczniowie klas 0 i 1 wraz z wychowawcami zadbali o czystość przestrzeni przynależącej do terenu szkoły.  Natomiast ich starsi koledzy również z wychowawcami udali się w bardziej odległe zakątki miejscowości. Klasa 3 i 4 była odpowiedzialna za sprzątanie okolic Gajówki. Klasa 5 wybrała się na górny Rębiszów, zaś klasa 6 – na dolny. „Zbiory” przerosły nasze oczekiwania – śmieci było naprawdę dużo. Zgodnie z założeniami ustalonymi z Urzędem Miasta i Gminy  w Mirsku zostały one złożone w trzech wyznaczonych do tego punktach. My natomiast po dobrze wykonanej pracy udaliśmy się do szkoły, gdzie czekała na nas przekąska przygotowana przez Panią Iwonę. Zmęczeni, ale dumni z wykonanej pracy wróciliśmy do swoich domów.

Sprzątanie Świata