21 września 2016 10:30 | Aktualności

Zielony Rower

Dnia 13 września br. do naszej szkoły przybyła Pani edukator , pracownik Nadleśnictwa Łuków(woj.lubelskie),pokonując trasę z zamku Czocha do szkoły na specjalnie oznakowanym rowerze, aby w ramach cyklicznego programu „Zielony Rower" spotkać się z uczniami i przybliżyć im tematykę związaną z ekosystemem leśnym. Uczniowie przywitali Panią leśnik występem artystycznym, zaprezentowali dekoracje i plakaty jakie zostały wykonane specjalnie na to spotkanie. Realizację programu w szkole koordynowała Pani Violetta Segedyn - dyrektor szkoły , nauczyciel przyrody. Część artystyczną oraz dekoracje przygotowała wspólnie z uczniami Pani Małgorzata Husak -nauczyciel przedmiotów artystycznych.

Po miłym przywitaniu gościa, w szkolnej pracowni przyrodniczej odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie rozpoznawali drzewa , słuchali zabawnych powiedzonek związanych z niektórymi ich gatunkami. Pani edukator zwróciła uwagę na sposoby wykorzystywania drzew w gospodarce człowieka i przemyśle.

Podczas drugiej części zajęć, które miały formę warsztatów, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska różnym przyrządom wykorzystywanym w pracy leśnika, mierzyli objętość i wysokość drzew specjalistycznymi miernikami.

Podczas podsumowania zajęć uczestnicy rozwiązali quiz przyrodniczy, wykazując się obszerną wiedzą na temat lasu. W nagrodę otrzymali od Pani leśnik atrakcyjne upominki. Dzieci również przygotowały słodką niespodziankę – muffinki z owocami leśnymi.

Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Pani edukator za interesujące zajęcia i pożegnali Panią leśnik piosenką o lesie.

Za rok kolejna edycja „Zielonego Roweru”!!!

Zielony Rower