24 listopada 2015 23:25 | Aktualności

Obchody 97-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

10go listopada w Szkole Podstawowej w Rębiszowie miały miejsce obchody 97ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Wybrane dzieci z klas II – VI recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, cytowały przemyślenia swoich rówieśników na temat wolności, niepodległości i patriotyzmu. W powietrzu powiewały biało-czerwone flagi, wszyscy byli odświętnie ubrani, nawet najmłodsi , uczniowie klas 0 i I, z biało- czerwonymi kokardami na szyjach i chorągiewkami w rękach, dzielnie uczestniczyli w tej, jakże ważnej, uroczystości. Wszyscy uczniowie udowodnili, że mimo młodego wieku, bardzo dojrzale podchodzą do tak ważnego tematu, jakim jest patriotyzm.

Po montażu słowno – muzycznym głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowując występ dzieci , przedstawiła przemyślenia dorosłej części społeczności szkolnej. Były to rozważania  na temat znaczenia wolności i Święta Odzyskania Niepodległości w życiu poszczególnych osób.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii.