Szkoła Podstawowa w Rębiszowie - Klasa 4

Agnieszka Radewka

Moja klasa

27 lutego 2017 20:12 | Aktualności

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

3go lutego w Szkole Podstawowej im. Świętego Floriana w Rębiszowie miała miejsce bardzo ważna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Mimo, że w kalendarzu te święta już były, to każda babcia i każdy dziadek przyznają, że warto było czekać…

W piątkowe przedpołudnie, gdy pięknie udekorowaną salę gimnastyczną naszej szkoły wypełniła po brzegi szacowna publiczność, na scenę wkroczyli mali artyści – uczniowie z „zerówki”, z klas I, II i III . Jako pierwsza głos zabrała przewodnicząca szkoły – Zuzia Litwinowicz, która pięknie przywitała wszystkich gości,  a za nią mikrofon przejęli inni uczniowie, którzy wcielili się w role wnuków – Emilia Moj i  Florian Hryciew, była też mama, którą zagrała Malwinka Sawicka i tata – Marcel Bogdanowicz. Mali aktorzy przygotowali pełne wzruszeń przedstawienie, tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, składali życzenia… Program został przygotowany tak, aby każde dziecko mogło powiedzieć choćby krótki tekst. Niejedna babcia miała mokre oczy, gdy oglądała występy dzieci. Nie zabrakło też śmiechu i radości podczas kwestii babci i dziadka, których odegrali nauczyciele – pani Edyta Hryciew i pan Arkadiusz Dołęga. Natomiast pani Małgorzata Husak odegrała rolę wnuczki mającej problemy z opanowaniem tekstu wierszyka o dziadku. Na koniec „Sto lat” wszystkim babciom i dziadkom zagrał na trąbce uczeń klasy V – Ignacy Sawicki, po czym uczniowie klas piątej i szóstej zatańczyli do melodii znanej wszystkim babciom i dziadkom „Szła dzieweczka do laseczka…”

Pani dyrektor Violetta Segedyn,  kierując serdeczne życzenia i mnóstwo ciepłych słów w stronę honorowych gości, wywołała kolejne łzy wzruszenia na niejednej twarzy. Głos załamał się także byłej pani dyrektor – Helenie Sadocha – która, dziękując organizatorom za przygotowana uroczystość, wyraziła swoją sympatię wobec społeczności szkolnej.

Ten dzień był piękna laurką z ogromnym sercem za każde ciepłe słowo, za każdą opowiedzianą bajkę, każdą otartą łzę, każdy naprawiony samochodzik …  i za każdy wspólny dzień! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom!

Uczniowie szkoły Podstawowej w Rębiszowie

Przeczytano: 1233 razy. Wydrukuj |Do góry