Galeria

Dni Papieskie

Ilość zdjęć: 6

Dnia 22.10.2015r. w Szkole Podstawowej Rębiszowie odbyła się akademia poświęcona wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II, którą przygotowali uczniowie klasy VI, przy współudziale nauczycieli: pani Teresy Chariton, pani Małgorzaty Husak oraz pana Arkadiusza Dołęgi. Uczniowie przypomnieli historię życia Jana Pawła II, aż po kanonizację na świętego Kościoła. W trakcie uroczystości były śpiewane piosenki, które głęboko zapadły w serca zebranych. Przedstawienie przebiegało w serdecznej atmosferze, młodzi aktorzy zostali nagrodzeni brawami.

pokaż więcej »

Konkurs "Kolory inspirują"

Ilość zdjęć: 23

18 maja w szkole miały miejsce nagrania do konkursu organizowanego przez Śnieżkę, pt.: "Kolory inspirują" Inspiracją filmu były postaci z bajek, w których role wcielili się nasi uczniowie. Finał już 26 czerwca. Głosować na szkołę można pod adresem: http://koloroweboiska.pl/profil/127

pokaż więcej »

Jasełka

Ilość zdjęć: 20

Dnia 19.12.2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste przedstawienie jasełkowe. Pani Dyrektor powitała zebranych gości, wśród których byli: Burmistrz Mirska, sołtys Rębiszowa, przedstawiciele sołectwa, ksiądz proboszcz i złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez wszystkich uczniów szkoły – także tych najmłodszych. Występ „okraszony” był kolędami śpiewanymi przez dwa chóry – uczniów starszych i młodszych. Po występie dzieci przyszła kolej na dorosłych. Troje nauczycieli – Anna Kaniuk, Małgorzata Husak i Arkadiusz Dołęga - zaśpiewało pastorałkę „Święty czas.” Następnie przedstawiciele grona pedagogicznego zaprosili gości oraz dzieci do wspólnego kolędowania. Gdy część artystyczna dobiegła końca, zebrani podzielili się opłatkiem i próbowali potraw oraz wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów. Podczas całej uroczystości działał kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli.

pokaż więcej »

Konkurs Patriotyczny

Ilość zdjęć: 4

Dnia 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się I Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska nie zginęła...”. Uczestniczyli w nim uczniowie z sześciu szkół podstawowych: Mirska, Krobicy, Giebułtowa, Kopańca, Sobieszowa i Rębiszowa, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Jurorzy w składzie: Burmistrz Mirska – pan Andrzej Jasiński, przedstawicielka Rady Powiatu Lwóweckiego – pani Iwona Wasilewska oraz Prezes Związku Kombatantów RP Byłych Więźniów Politycznych w Mirsku pan Edmund Rakowski, wyłonili po trzech zwycięzców z każdej kategorii. Zwycięzcami z naszej szkoły zostali: Zuzanna Litwinowicz z klasy pierwszej, która zajęła III miejsce w kategorii solistów; Julia Wójcik z klasy czwartej, której przypadło miejsce II za recytację wiersza oraz Justyna Bigdowska i Diana Kuchciak z klasy piątej, które zajęły miejsce trzecie w kategorii zespołu.

pokaż więcej »

Karnawał

Ilość zdjęć: 15

W piątek, 13 lutego, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. Zaczęło się konkursem na najciekawszy i najładniejszy strój. Zwycięzcami zostali: Mikołaj z klasy drugiej, za strój jeża otrzymał pierwsze miejsce; Oskar z klasy szóstej w stroju babci zajął miejsce drugie, a miejsce trzecie przypadło Maxowi z zerówki, który zaprezentował strój clowna. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Każdy miał okazję wziąć udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach prowadzonych przez pana Arka Dołęgę. Rodzice i nauczyciele bawili się razem z uczniami. Po wyczerpujących tańcach i konkurencjach uśmiechnięci uczniowie rozjechali się do domów.

pokaż więcej »